Ortodontija

Ortodontinis gydymas taikomas asmenims, kurių dantys netinkamai išsidėstę, sąkandis netaisyklingas, būdingi veido ar žandikaulių sistemos vystymosi sutrikimai. Ortodontinis gydymas svarbus ne tik šypsenos ar veido estetikai, bet ir sveikatai. 

Plačiau apie paslaugą

Kodėl ortodontinis gydymas toks svarbus?

Ortodontinės problemos – kur kas daugiau nei estetinė ir psichologinė problema. Netaisyklingas sąkandis trukdo raiškiai kalbėti, kokybiškai kramtyti, padidinama dantų nusidėvėjimo tikimybė, o netinkamai išsidėsčiusius dantis sudėtingiau prižiūrėti, dėl to dažniau susiduriama su dantų ligomis. Be to, dėl netaisyklingo sąkandžio gali atsirasti žandikaulio sąnario sutrikimų, dėl kurių gali atsirasti net tik žandikaulio, bet ir stiprus galvos skausmas. 

Kada susirūpinti dantų būkle?

Ortodontinis gydymas atliekamas bet kokio amžiaus pacientams, tačiau palankiausias metas susirūpinti dantų būkle yra vaikystė, paauglystė, nes augimo laikotarpiu paprasčiau pasiekiami dantų poslinkiai ir sąkandžio korekcijos. Pas ortodontą rekomenduojama apsilankyti vaikams, maždaug nuo 7-erių metų. Konsultacijos metu gydytojas įvertins dantų ir žandikaulių vystymąsi. 

Breketų rūšys

Metaliniai Keraminiai Beligatūriniai
Tai yra bene ekonomiškiausias dantų tiesinimo būdas, tačiau priimtinas ne visiems pacientams dėl neestetiškos ir labai pastebimos metalinių breketų išvaizdos. Nešiojant šiuos breketus, rezultatai pasiekiami per 1,5 –2 metus. Šių breketų spalva artima natūraliai dantų spalvai, todėl jie yra mažiau pastebimi. Gydymas keraminiais breketais paprastai trunka ilgiau, be to, šie breketai gana dažnai nulūžta, tad gali prireikti korekcijų. Beligatūriniai breketai išsiskiria viduje esančiu užraktu, dėl kurio viela mažiau prisispaudžia prie vielų, taip pagreitinant gydymo laikotarpį.

Dantų tiesinimas breketais

Apsilankius ortodonto konsultacijoje, įvertinęs klinikinę situaciją ir paciento nusiskundimus, gydytojas pristato tinkamus ortodontinio gydymo metodus. Tuomet nuimami dantų lankų atspaudai ir parengiamas gydymo planas, aptariama gydymo trukmė, išlaidos ir kiti aktualūs klausimai. Prieš pradedant gydymą, būtina, kad visi dantys būtų sveiki, taip pat, reikėtų atlikti profesionalią burnos higieną. Tam tikrais atvejais, siekiant sukurti papildomos vietos, gali prireikti danties (-ų) šalinimo. 

Breketai priklijuojami ant dantų paviršiaus visam gydymo laikotarpiui. Procedūra trunka apie 1 valandą laiko. Priklijavus breketus, pas gydytoją reikėtų apsilankyti kas 4–8 savaites. Vizitų metu kontroliuojama gydymo eiga, atliekama ortodontinių aparatų aplikacija bei korekcija. Gydymo trukmė priklauso nuo individualaus atvejo sudėtingumo (vidutiniškai trunka 18–24 mėnesius). 

Antakalnio Stomatologijos Centre už odontologines paslaugas atsiskaityti galite palankiomis  sąlygomis. Sužinokite daugiau ČIA.Kainoraštis
Kainoraštis
Paslaugos pavadinimas Kaina, EUR
Gyd. ortodonto konsultacija, gydymo plano sudarymas 20
Vienkartinės priemonės 3
Vieno žandikaulio atspaudas ir modelio atliejimas 12
Ortodontinio aparato klinikinė korekcija ir aktyvacija 15
Plokštelė 180
Pataisa plokštelei 30
Funkcinis aparatas  270
Kapa (presuota) 80
Vieno žandikaulio breketų sistema (standartiniai metaliniai)                                                                     500
Vieno žandikaulio breketų sistema (keramikiniai) 600
Vieno žandikaulio breketų sistema (satyriniai) 750
Vieno žandikaulio breketų sistema (beligatūriai) 750
Vieno žandikaulio breketų sistema (liežuviniai) 750
Vieno žandikaulio breketų sistema (Incognito liežuviniai) 2030
Vieno breketo perklijavimas 30
Vieno žiedo pritaikymas, uždėjimas, pricementavimas 30
Žiedo-kilpos aparatas 60
Separacinių žiedų uždėjimas (vieno danties) 5
Vieno žandikaulio breketų aktyvacija 40
Vieno žandikaulio breketų nuėmimas ir nuvalymas 40
Retencinė viela 60
Ikiortodontiniai aparatai (išimami):
- T4A/T4K treineris (suaugusiems, vaikams) 130
- Myobrace treineris 130
Pastaba: Administracija pasilieka teisę keisti gydymo įkainius. Gydymo planas sudaromas individualiai, kainos gali keistis nuo gydymo sudėtingumo, medžiagų įkainių. Gydymo metu gali kisti gydymo planas, priklausomai nuo situacijos tuo pačiu gali kisti ir kainos.

Registracija gali tapti paprastesnė!

Susisiekite su mumis ir suderinsime Jums patogų susitikimo laiką.
Specialistai

Rasa Poškienė

Gydytoja odontologė-ortopedė
Estetinis dantų plombavimas
Estetinis dantų protezavimas
Protezavimas
Terapinis gydymas