Naujienos

Ar žalioji arbata gali padėti išvengti periodontito?

2022 05 25

Sakoma, kad žmones galima skirstyti į kavos ir arbatos gerbėjus. Sveikatos puoselėtojų simpatijos labiau krypsta arbatos link – ypač tai akivaizdu, kai kalbame apie žaliąją arbatą. Ši arbata nuo seno yra laikoma vienu iš sveikiausių gėrimų dėl joje esančio didelio kiekio antioksidantų. Tačiau, ar žinojote, kad žalioji arbata gali pagerinti ir Jūsų dantenų sveikatą?

Šios išvados priėjo Japonijos mokslininkai, kurie dar 2009 m. atliko nemažą tyrimą su savo tautiečiais. Jo metu į įvairius su gyvenimo būdu susijusius klausimus atsakė 940 49-59 m. amžiaus vyrų. Tyrimo metu nustatyta, kad kuo dažniau tiriamieji gėrė žaliosios arbatos, tuo rečiau jie sirgo dantenų ligomis. Na, o svarbiausia tyrimo išvada – puodelis žaliosios arbatos per dieną gali padėti išvengti dantenų ligų. Taip yra dėl žaliojoje arbatoje esančio didelio kiekio antioksidantų, vadinamųjų polifenolių, kurie kovoja su dantenų ligas sukeliančiomis bakterijomis, atsirandančiomis dėl nepakankamos arba netinkamos burnos higienos.

Viena sunkiausių dantenų ligų – peridontitas. Tai pavojinga infekcija, kurios metu ūmus uždegimas pažeidžia dantis supančius audinius, vadinamus periodontito audiniais: dantenas, periodonto raištį, danties šaknies cementą, alveolės kaulą, o ilgainiui – net ir žandikaulio kaulą. Periodontitą lydi dantenų pūliavimas bei kraujavimas, nemalonus burnos kvapas. Dėl negydomo periodontito ima matytis danties šaknys, dantys tampa paslankiais. Galutinis šios ligos etapas – danties netekimas.

Žinoma, atradimas, kad žalioji arbata gali padėti sumažinti dantenų ligų tikimybę, nereiškia, jog kasdienis žalios arbatos puodelis gali pakeisti kruopščią burnos ertmės priežiūrą, tačiau jei į dienos ritualus įtrauksite ne tik dantų valymą du kartus per parą, bet ir žaliosios arbatos gėrimą, rizika susirgti dantenų ligomis dar labiau sumažės.

Na, o siekiant visapusiškos burnos ertmės priežiūros, nereikėtų pamiršti bent kartą per metus apsilankyti pas odontologą. Kviečiame užsukti į „Antakalnio stomatologijos centrą“ kur mūsų patyrę specialistai įvertins Jūsų burnos sveikatą. O gal jau laikas atlikti profesionalios burnos higienos procedūrą, kuri taip pat saugo nuo burnos ertmės ligų?


Registracija internetu Kontaktai

Registracija gali tapti paprastesnė!

Susisiekite su mumis ir suderinsime Jums patogų susitikimo laiką.
Registruotis
+370 699 64103 , +370 655 07150
info@stomatologijoscentras.lt