Naujienos

Bedančių žandikaulių atkūrimo galimybės

2023 03 21

Kiekvienam žmogui, nepriklausomai nuo jo amžiaus ar lyties, dantų netekimas yra psichologiškai sudėtingas momentas. Bedantystė turi daug neigiamos įtakos gyvenimo kokybei: tiek fizinei savijautai (sutrinka kramtymo ir virškinimo funkcionalumas), tiek emocinei gerovei. Dėl to žmogus pradeda nepasitikėti savimi ir nebegali mėgautis visaverte gyvenimo kokybe. Ieškant sprendimų šiai problemai, gydytojai odontologai siūlo patikimus būdus dantų atkūrimui.

Kadangi daugeliui žmonių svarbus finansinis aspektas, pats ekonomiškiausias variantas – išimamos dantų plokštelės. Jos burnoje yra fiksuojamos vakuumo principu. Nors tokios plokštelės nėra itin komfortiškos ir kramtymo funkciją atkuria tik 25 proc., jos išsprendžia daugelį problemų ir didžiąja dalimi gali būti kompensuojamos Teritorinių ligonių kasų (TLK).

Išimami protezai, fiksuojami ant 2–4 jį prilaikančių implantų, užtikrina didesnį stabilumą ir net 50 proc. geresnę kramtymo funkciją. Nors šis protezas patogesnis ir jį galima lengvai išvalyti, po juo gali patekti maistas. Dėl to kasmet reikia keisti palaikančiąsias gumytes, o kas 5–10 metų ir patį protezą. Gera žinia ta, kad šiam būdui taip pat gali būti taikoma TLK kompensacija.

Pilnai kramtymo funkciją atkuria ir visišką stabilumą bei nepriekaištingą estetiką užtikrina ant 4–8 implantų fiksuojami neišimami protezai. Su šiais protezais pacientai jaučiasi taip, lyg būtų su savais dantimis. Vizualiai šiuo būdu atkurti dantys taip pat atrodo itin natūraliai. Implantų skaičius parenkamas kiekvienam pacientui individualiai, atsižvelgus į jo burnos ir žandikaulio kaulo būklę, raumenų jėgą, poreikius ir finansinius lūkesčius.

Jeigu netekote didžiosios dalies dantų ir mąstote apie protezavimo galimybę, maloniai kviečiame užsukti į Antakalnio stomatologijos centrą. Čia dirbantys profesionalai Jus dėmesingai išklausys, įvertins Jūsų klinikinę situaciją ir, atsižvelgdami į Jūsų norus ir finansines galimybes, pateiks Jums tinkamiausią dantų atkūrimo pasiūlymą.


Registracija internetu Kontaktai

Registracija gali tapti paprastesnė!

Susisiekite su mumis ir suderinsime Jums patogų susitikimo laiką.
Registruotis
+370 699 64103 , +370 655 07150
info@stomatologijoscentras.lt