Naujienos

Dantų nudilimo priežastys ir sprendimo būdai

2022 12 30

Bėgant metams dantys dyla ir tai yra normalu. Visgi, patologinis dantų dilimas jau laikomas problema. Pacientai, turintys šią problemą, kenčia nuo dantų erozijos arba bruksizmo. Ar galima išgydyti nudilusius dantis?

Kodėl dantys dyla?

Erozinį dantų dilimą, kuris yra labai lėtas, lokalizuotas ir beveik neskausmingas, dažniausiai sukelia netinkami burnos higienos įpročiai. Dantims kenkia daug abrazyvių dalelių turinčių dantų pastų ir kieto dantų šepetėlio naudojimas, didelis spaudimas valant dantis.

Dantys greičiau dėvisi ir dėl dažno rūgščių maisto produktų vartojimo, užkandžiavimo rūgščiais vaisiais ar gėrimais, piktnaudžiavimo alkoholiu. Šie maisto produktai dažo dantis, tuomet jie praranda savo baltumą.

Kai kuriais atvejais erozinį dantų dilimą sukelia rimtos ligos, kurios skatina skrandžio rūgštis sukilti ir patekti į burnos ertmę. Dažniausios jų yra gastroezofaginio refliukso liga, bulimija, anoreksija.

Svarbią reikšmę dantų dilimui turi bruksizmas – nevalingas griežimas dantimis, pasireiškiantis miegant. Jis atsiranda dėl kramtomųjų raumenų įtampos, o tam didelę įtaką daro stresas, kasdieniai įpročiai. Kartais brukzimą sukelia ir ortodontinės anomalijos – netaisyklingas sąkandis, per aukštos plombos ar protezai, kai kurie vaistai.

Gydymo galimybės

Nors iš pirmo žvilgsnio dantų dilimas neatrodo rimta problema, jį reikia gydyti. Pirma vertėtų išsiaiškinti, kas sukelia dantų dilimą, todėl atvykite pas „Antakalnio stomatologijos centro“ specialistus, kurie galės tiksliai įvertinti dilimo priežastis ir, jeigu reikia, paskirti gydymą. Pavyzdžiui, bruksizmas gydomas su specialia kapa, kuri neleidžia dantims susiliesti.

Be to, svarbu sureguliuoti mitybą, nevartoti tiek daug rūgštis sukeliančių maisto produktų, pradėti ligų, kurios didina skrandžio rūgštingumą, gydymą. Taip pat patariame kruopščiau prižiūrėti dantis, mažinti stresą ir psichologinę įtampą, išsigydyti senas kompozicines plombas.

Daugiau naudingų patarimų, pažadame, išgirsite konsultacijos metu „Antakalnio stomatologijos centre“!


Registracija internetu Kontaktai

Registracija gali tapti paprastesnė!

Susisiekite su mumis ir suderinsime Jums patogų susitikimo laiką.
Registruotis
+370 699 64103 , +370 655 07150
info@stomatologijoscentras.lt