Naujienos

Estetinis plombavimas ar dantų laminatės – ką pasirinkti?

2022 03 29

Jei kada nors domėjotės galimybėmis, kaip galima pagražinti savo šypseną, tikriausiai, žinote apie tokius dantų restauravimo būdus, kaip estetinis plombavimas arba ant dantų tvirtinamos laminatės. Prieš apsisprendžiant, kurį iš jų pasirinkti, kviečiame sužinoti, kokie šių metodų pliusai ir minusai.

Estetinis plombavimas

Estetinis plombavimas – tai procedūra, skirta nedideliems dantų defektams šalinti. Plomba galima atstatyti pažeistų dantų formą, spalvą, išsidėstymą lanke, skaidrumą, pašalinti tarpus tarp dantų. Taip pat šis plombavimas gali pakoreguoti nuskilusius, sutrumpėjusius dantis. Nors ši procedūra yra pakankamai greita – per dieną galima atkurti net 6 dantis, tačiau specialistas ją atlieka labai kruopščiai. Plombos pagalba atkartojama nevienalytė danties struktūra – keli sluoksniai ir skirtingi atspalviai garantuoja, kad plombuoti dantys bus labai panašūs į natūralius. Šiuolaikinių, pagal nanotechnologiją pagamintų kompozicinių medžiagų ir preciziško patyrusių gydytojų darbo dėka sukuriami lygūs, taisyklingos formos ir šviesaus atspalvio dantys.  Didžiausias šio metodo pliusas yra tai, kad estetiškai plombuotus dantis galima bet kada pataisyti ir atnaujinti. Na, o estetinio dantų plombavimo procedūros minusas – po kurio laiko estetiškai plombuoti dantys nustoja blizgėti ir juos reikia papildomai poliruoti.

Dantų laminatės

Dantų laminatės yra plonos ir skaidrios keraminės plokštelės, kurios specialiomis priemonėmis yra tvirtinamos ant danties paviršiaus. Laminatėmis taip pat galima keisti dantų spalvą, formą, atstatyti nudilusį sąkandį, nuskilusius, nulūžusius dantis, netgi koreguoti dantų padėtį ir sukurti kone naują šypseną. Tai yra ilgaamžis sprendimas, sukuriantis ypač natūraliai atrodančius dantis.  Laminačių pliusas yra tai, kad jos gaminamos laboratorijoje ir dėl to yra lygesnės. O taip pat laminačių nereikia poliruoti, nes jos blizga natūraliai. Didžiausias laminačių trūkumas – jos yra nekoreguojamos. Jei laminatei kas nors nutinka, plokštelė privalo būti nuimta ir perdaroma iš naujo.

Kuri procedūra ilgaamžiškesnė?

Kiekvieno iš šių metodų tarnavimo laikas labai individualus – viskas labai priklauso nuo asmeninės dantų higienos. Abiem atvejais ji turėtų būti kruopšti ir sisteminga.


Registracija internetu Kontaktai

Registracija gali tapti paprastesnė!

Susisiekite su mumis ir suderinsime Jums patogų susitikimo laiką.
Registruotis
+370 699 64103 , +370 655 07150
info@stomatologijoscentras.lt