Naujienos

Estetinis plombavimas. Kaip prižiūrėti, kad tarnautų kuo ilgiau?

2022 04 01

Estetinis plombavimas – puikus pasirinkimas, siekiant turėti dailią šypseną. Tačiau norint, kad naujoji šypsena spindėtų kuo ilgiau, vertėtų susipažinti su patarimais, kaip prižiūrėti dantis po šios procedūros.

Estetinis plombavimas – odontologinė procedūra, skirta nedideliems dantų defektams pašalinti. Jos metu galima atstatyti pažeistų dantų formą, spalvą, išsidėstymą lanke, skaidrumą.

Estetinių dantų priežiūros atmintinę vertėtų pradėti nuo to, jog pirmąją plombavimo dieną reikėtų būti ypač atidiems. Po danties plombavimo venkite dantis dažančių produktų: kavos, arbatos, raudono vyno, sulčių, kakavos, limonadų, energetinių ir kitų dažytų gėrimų, sojos padažo, burokėlių, morkų, uogų ir kitų produktų, kuriuose yra natūralių ar cheminių dažiklių, kadangi jie gali iššaukti pigmentines apnašas. Taip pat tądien vertėtų nesidažyti lūpų.

Kasdienė estetinių dantų higiena niekuo nesiskiria nuo natūralių dantų higienos. Rekomenduojama dantis valyti du kartus per dieną, naudojant minkštą elektrinį ar mechaninį šepetėlį. Naudokite tarpdančius valančias priemones, burnos skalavimo skysčius su aktyviu deguonimi, vieno danties šepetėlį. Nepamirškite ir apie liežuvio valymą.

Kalbant apie dantų pastą, venkite dantų pastų, kurių abrazyvumas, žymimas raidėmis RDA (angl. „relative dentine abrasivity“), viršija 55. Jos yra šiurkščios ir todėl gali sumažinti estetinių plombų paviršiaus blizgesį bei paspartinti jų nusidėvėjimą.

Estetinių plombų blizgesį taip pat mažina balinančios pastos, dantų pastos su soda ir žolelėmis bei dantų pastos su chlorheksidinu, kurios gali sudaryti tamsų pigmentinį apnašą.

Du kartus per metus atlikite profesionalią burnos higienos procedūrą. Rekomenduojama rinktis procedūrą, kurios metu yra naudojama ne soda, o glicinas arba eritritolis, kadangi šios medžiagos yra švelnesnės ir nebraižo plombų paviršiaus.

Kartą per metus apsilankykite pas odontologą dantų poliravimo procedūrai. Jos metu estetinės plombos atsinaujins, atgaus savo pirminį blizgesį, bus pašalintos per metus sukauptos pigmentinės apnašos.

Venkite valgyti labai kietą maistą, nes estetinės plombos gali nuskilti. Jei taip nutiko ar ant jų atsirado kitokių pažeidimų, kuo skubiau kreipkitės į odontologą.


Registracija internetu Kontaktai

Registracija gali tapti paprastesnė!

Susisiekite su mumis ir suderinsime Jums patogų susitikimo laiką.
Registruotis
+370 699 64103 , +370 655 07150
info@stomatologijoscentras.lt