Naujienos

Kaip atkurti dantys gali pakeisti Jūsų gyvenimą?

2022 10 31

Dantų netekimas, su kuriuo susiduria daugelis pacientų, yra sudėtingas praradimas, sukeliantis tiek psichologinių, tiek sveikatos problemų. Nežinodami apie galimas komplikacijas, didelė dalis žmonių stengiasi priprasti prie prarastų dantų ir ignoruoti jų trūkumą. Šiame straipsnyje dalinamės, kodėl svarbu atkurti prarastus dantis.

Kodėl prarandame dantis?

Dantų netekimas susijęs su dantų ligomis, netinkama burnos priežiūra ir paveldimumu. Dažniausiai pacientai netenka dantų dėl išplitusio dantenų uždegimo, kuris prasideda susirgus periodonto ligomis. Jas lemia netinkamai nuvalomos apnašos, stresas, rūkymas, kai kuriais atvejais net genetika.

Taip pat dažnai dantų netekimas yra paprasčiausiai prastos burnos priežiūros rutinos pasekmė. Todėl odontologai dažnai kartoja, kad paprastai prižiūrėti dantis norint juos išsaugoti visam gyvenimui nepakanka – reikia bent kelis kartus per metus apsilankyti pas specialistą profilaktinei apžiūrai ir profesionaliai burnos higienai.

Kai kuriais atvejais dantų netenkama dėl stipriai progresavusio dantų ėduonies. Laiku negydomas ėduonis po truputį skverbiasi į gilesnius dantų audinius ten pažeisdamas dantų nervą ir sukeldamas uždegimą. Dažniausiai net ir stipriai ėduonies pažeistus dantis galima išsaugoti, tačiau išskirtiniais atvejais dantų šaknų kanalų gydymas (pasitelkiamas pažeistiems dantų nervams gydyti) nebepadeda – tada dantį tenka šalinti.

Kodėl reikia atkurti dantis?

Netekus vieno, kelių, daugelio ar visų dantų burnos ertmėje atsiranda reikšmingų pasikeitimų. Vieno ar kelių dantų netekimas daro įtaką gretimai esantiems dantims – jie gali krypti į netaisyklingas vietas, pasunkėja kramtymas.

Netekus daugelio ar visų dantų problemos dar rimtesnės – gali atsirasti žandikaulio kaulo ar sąnario poslinkių, kaulo tirpimo jausmas, o tai keičia artikuliaciją, visą veidą, kadangi atsiranda daugiau raukšlių, pasikeičia simetrija, nusvyra lūpų kampučiai. Taip pat dar labiau kenčiama dėl suprastėjusios kramtymo funkcijos, o kai maistas nėra tinkamai susmulkinamas, gali atsirasti virškinimo problemų.

Taigi, atkurti dantis reiškia padėti sau išvengti visų išvardintų nemalonumų. Kviečiame į „Antakalnio stomatologijos centrą“, kuriame mūsų specialistai išrinks Jums tinkamiausią dantų atkūrimo būdą.


Registracija internetu Kontaktai

Registracija gali tapti paprastesnė!

Susisiekite su mumis ir suderinsime Jums patogų susitikimo laiką.
Registruotis
+370 699 64103 , +370 655 07150
info@stomatologijoscentras.lt