Naujienos

Kas yra pulpitas ir kaip jis gydomas?

2022 08 31

Stiprus dantų skausmas, dantenų patinimas, kraujavimas, karščiavimas signalizuoja dantų vidinių audinių uždegimą (pulpitą). Tai klastinga liga, sukelianti stiprų skausmą. Norint išvengti ir laiku pastebėti pulpitą, būtina reguliariai lankytis pas odontologą. Kaip atpažįstamas ir gydomas pulpitas?

Kas yra pulpitas?

Pulpitas – minkšto danties darinio (vadinamo pulpa), esančio danties viduje, uždegimas. Pulpą sudaro kraujagyslės, limfagyslės, jungiamieji audiniai ir nervai. Dėl nervų pažeidimų pulpitas yra labai skausminga ir nemaloni liga.

Infekciją sukelia dantų ėduonis. Tokiu atveju sergama lengvesne pulpito forma. Pažeistą dantį gali skaudėti, tačiau užplombavus ėduonies skylutę dantyje, galima išvengti sunkių komplikacijų ir išsaugoti sveiką dantį. Kartais pulpitą lemia ir patirtos traumos, sužalojimai, griežimas dantimis.

Kai sergama sunkesne pulpito forma, bakterijos išplinta į danties nervus ir sukelia gilesnį uždegimą. Tai dažniausiai sukelia veriantį, intensyvų, ištęstinį skausmą, kurį sunku numalšinti su nuskausminamaisiais vaistais. Tokiais atvejais sugedusį dantį vertėtų gydyti skubiau.

Gydymo galimybės

Pulpito gydymas priklauso nuo jo intensyvumo ir išplitimo. Jei jį sukelia ėduonis, skausmas dingsta pašalinus ėduonies skylutes. Priešingai, kai nervas pažeistas nepataisomai, uždegimą nuslopinti galima atlikus dantų šaknų kanalų gydymą, kurio metu pašalinama pažeista pulpa.

Kaip išvengti?

Norint apsisaugoti nuo pulpito, reikia kruopščiai rūpintis kasdiene burnos higiena – valyti dantis 2 kartus per dieną, naudoti tarpdančių siūlą, skalavimo skystį, reguliariai lankytis pas odontologą ir bent kelis kartus per metus atlikti profesionalią burnos higieną.

Jei pajautėte minėtus simptomus ir manote, kad Jums reikalingas pulpito gydymas, atvykite į „Antakalnio stomatologijos centrą“. Suteiksime reikalingą gydymą ir atsakysime į visus klausimus!


Registracija internetu Kontaktai

Registracija gali tapti paprastesnė!

Susisiekite su mumis ir suderinsime Jums patogų susitikimo laiką.
Registruotis
+370 699 64103 , +370 655 07150
info@stomatologijoscentras.lt