Naujienos
Kokie kasdieniai įpročiai kenkia mūsų dantims?
2023 10 26Kasdieniai gyvenimo įpročiai, iš pažiūros atrodantys kaip visiškai nekalti, gali sukelti didelių problemų ne tik bendrajai, bet ir odontologinei sveikatai. Vienas iš didžiausių sutrikimų – emalio nusidėvėjimas, pamažu atidengiantis kietųjų audinių sluoksnius, kurie saugo danties nervus, todėl ilgainiui gali pasireikšti padidėjęs jautrumas. Siekiant apsaugoti pacientus, „Antakalnio stomatologijos centro“ gydytojai dalinasi, ko derėtų vengti.
Kas vyksta su dantimis šiems dylant?
Pradėjus dilti dantims, ilgainiui atsiranda įvairių sąkandžio ir žandikaulio sąnario sutrikimų: pasireiškia traškėjimas, skausmas, trupinėjimas, skilinėjimas, ribotos galimybės išsižioti, taip pat netenkama šoninio suvedimo. Galiausiai gali atsiverti nervai, dar labiau dėvėtis vainikėliai, kas baigiasi dantų praradimu. Be to, problema būna pastebima ir estetiškai: šypsena tampa netolygi, lūpų kampučiuose atsiranda raukšlės bei sumažėja dantų forma.
Kokie įpročiai skatina dantų dilimą?
- Vyresniems žmonėms atsiranda atricija, kurią sukelia vienas į kitą besitrinantys ir kandamuosius paviršius pažeidžiantys dantys.
- Jaunesniems žmonėms pasireiškia bruksizmas miego metu ar užsiimant fizine veikla, jaučiamas žandikaulio sąnario nuovargis bei skausmas ryte.
- Naudojamas itin šiurkštus dantų šepetėlis arba pasta, valgomas kietas maistas arba kramtomi pašaliniai daiktai (pvz., rašiklis).
- Burnoje vykstant cheminiams procesams, kietieji audiniai minkštėja dėl rūgščių, tirpsta emalis, todėl reikėtų vengti valytis dantis po rūgščių maisto produktų ir gėrimų vartojimo.
Apsaugoti save galime patys būdami atsargesni dėl to, kokius įpročius įtraukiame į savo kasdienį gyvenimą. Jeigu jaučiate skausmą ar pastebėjote didesnius dantų pažeidimus, kviečiame registruotis pirminei konsultacijai „Antakalnio stomatologijos centre“. Mūsų klinikoje dirbantys specialistai visada pasiruošę Jus priimti bei padėti pasijausti geriau. Laukiame Jūsų!