Naujienos

Kokios yra nusidėvėjusių dantų atstatymo galimybės?

2023 01 26

Įtemptas šių dienų gyvenimo ritmas ir daug streso reikalaujanti rutina, kurioje vartojama daug greito maisto ir saldžių gėrimų, prisideda prie dantų nusidėvėjimo. Dantis gadina ir per stiprus dantų valymas ir netinkamos pastos naudojimas. Nusidėvėjusių dantų žala tampa negrįžtama. Kaip atkurti nusidėvėjusius dantis?

Kodėl dantys praranda gerą išvaizdą?

Dantys ir visa burnos ertmė nuolat veikiama įvairių veiksnių: maisto produktų, gėrimų, žalingų įpročių, o tai lemia natūralų dantų dėvėjimąsi. Bėgant mėgams dantys praranda baltumą, renka daugiau apnašų, gali įskilti, trupėti ar netgi iškristi.

Šis procesas gali būti greitesnis, jei žmogus turi žalingą įprotį griežti dantimis arba netaisyklingą žandikaulį, lemiantį ortodontines problemas. Profesionali burnos higiena, atliekama gerai dantų higienai palaikyti, paprastai neturi jokio tiesioginio ryšio su natūraliu dantų dėvėjimusi. Todėl šią problemą vertėtų spręsti su „Antakalnio stomotologijos centro“ specialistų pagalba.

Lengviausiai atpažįstami dantų dėvėjimosi požymiai yra šie: sukasti dantys patiriant įtampą (sportuojant, vairuojant, dirbant kompiuteriu), griežimas dantimis miegant. Į odontologą kreipkitės, jei pastebėjote, kad dantys trumpėja, atsirado dantų tarpai, keičiasi dantų forma, danties paviršiuje yra matomų įskilimų, dantys atsikiša ar kreivėja.

Galimi sprendimo būdai

Nusidėvėjusius dantis galima atkurti estetinio dantų plombavimo metu. Estetinis plombavimas dažniausiai reikalingas nutikus netikėtoms situacijoms, dėl kurių pacientas prarado didesnę ar mažesnę dantų vainiko dalį, pasikeitus dantų spalvai ir norint padailinti jų išvaizdą. Estetinės restauracijos taiso įvairius smulkius dantų netobulumus: įbrėžimus, mažus įtrūkimus, grąžina baltumo spalvą, todėl gerokai pagražina nusidėvėjusių dantų išvaizdą.

Nusidėvėjusių dantų atstatymui gali būti taikomas ir kitas gydymo būdas – anatominis dantų aukščio atstatymas. Tai procedūra, kurios metu plombomis rekonstruojami prarastų dantų vainiko audiniai ir anatominė jų forma. Procedūros metu naudojamos dantų audinius tausojančios medžiagos, todėl procedūra dantims grąžina kokybišką, saugų kramtymą, užtikrina gerą dantų apsaugą nuo dėvėjimosi, spalvos blukimo.

Taip pat ši procedūra gerina bendrą sveikatos būklę: ją atlikus sumažinama ortodontinio gydymo trukmė, periodontologinės ligų ne taip greitai vystosi ir progresuoja, sumažėja dantų šaknų lūžių ir skilimų tikimybė. Be to, procedūra pagerina dantų plombų laikymąsi ir protezų tarnavimo laiką.

Laikotarpis po procedūrų

Siekiant išsaugoti restauruotus dantis ilgą laiką, reikalinga kasdienė dantų ir aplinkinių danties audinių priežiūra. Po estetinių ir restauracinių procedūrų vertėtų dėvėti naktinę kapą, apsaugančią dantis nuo susilietimo. Be to, labai svarbu kruopščiai rūpintis dantų higiena, palaikyti gerą dantų švarą – vien tai apsaugos nuo daugelio nemalonumų.

Padėti jums išsaugoti ir atkurti natūraliai susidėvėjusius dantis gali padėti „Antakalnio stomatologijos centro“ profesionalai. Kviečiame užsukti ir mes surasime Jums naudingiausią dantų atkūrimo procedūrą!


Registracija internetu Kontaktai

Registracija gali tapti paprastesnė!

Susisiekite su mumis ir suderinsime Jums patogų susitikimo laiką.
Registruotis
+370 699 64103 , +370 655 07150
info@stomatologijoscentras.lt