Naujienos

3 auksinės taisyklės, padėsiančios išvengti dantų ėduonies

2022 04 29

Ėduonis – labiausiai paplitusi dantų liga. Taip yra todėl, kad ėduonį sukeliančios bakterijos mūsų burnoje atsiranda ir dauginasi labai paprastai. Laimei, su jomis kovoti taip pat nėra labai sudėtinga. Siūlome Jums susipažinti su trimis taisyklėmis, kurių laikantis, Jūsų dantys turėtų išlikti sveiki.

Taisyklė Nr. 1 – keiskite mitybą. Didelės paslapties nėra – ėduonį sukelia prasta mityba bei žalingi įpročiai. Jo atsiradimą ypač skatina daug angliavandenių turintis maistas, rūkymas ir alkoholio vartojimas. Tad, visų pirma, derėtų vengti maisto produktų, kurių sudėtyje yra daug cukraus, krakmolo bei, žinoma, angliavandenių. Stenkitės mažiau rūkyti, riboti alkoholį. Taip pat patartina vengti dažno užkandžiavimo, nes jis lemia ilgalaikį burnos pH sumažėjimą, sudarantį palankias sąlygas ėduonies formavimuisi. Nepamirškite, kad cukraus ir įvairių pridėtinių medžiagų yra ir gėrimuose, todėl juos rinkitės taip pat atsakingai.

Taisyklė Nr. 2 – kruopšti burnos ertmės priežiūra. Puikiai suprantame, kaip sunku atsispirti gardžiam maistui, todėl atsakinga dantų priežiūra yra viena svarbiausių taisyklių! Dantis valykite bent porą kartų per dieną: ryte ir vakare, bent kartą per dieną naudokite tarpdančių siūlą ir burnos skalavimo skystį. Nepamirškite naudoti liežuvio valiklio, o norėdami užtikrinti visapusišką dantų apsaugą nuo ėduonies, naudokite vieno danties šepetėlį. Kas 4–6 savaites keiskite tiek dantų šepetėlį, tiek liežuvio valiklį nauju. Taip pat šias priemones reikėtų keisti, persirgus infekcinėmis ligomis, pvz., gripu, viršutinių kvėpavimo takų uždegimu, pūliuojančia angina ir pan., po profesionalios burnos higienos procedūrų.

Taisyklė Nr. 3 – profesionalus žvilgsnis. Galų gale, siekdami užkirsti kelią dantų ėduoniui, turėtumėte bent kartą per pusmetį atlikti profesionalią burnos higieną. Jos metu nuo dantų bus pašalintos apnašos, akmenys ir kiti nešvarumai, kurie yra puiki terpė ėduoniui vystytis. Taip pat rekomenduojame bent kartą metuose apsilankyti pas odontologą profilaktiniam patikrinimui, kuris įvertins Jūsų dantų būklę, anksti pastebėjęs ligų simptomus, suteiks reikalingą gydymą ir padės išvengti rimtesnių problemų.

Visas odontologines paslaugas galime suteikti „Antakalnio stomatologijos centre“. Laukiame Jūsų!


Registracija internetu Kontaktai

Registracija gali tapti paprastesnė!

Susisiekite su mumis ir suderinsime Jums patogų susitikimo laiką.
Registruotis
+370 699 64103 , +370 655 07150
info@stomatologijoscentras.lt