Naujienos

Paviršinis ėduonis. Į ką jis gali išsivystyti?

2022 10 31

Bene dažniausia problema, dėl kurios kreipiasi pacientai, yra dantų ėduonis. Atskirti prasidedantį ėduonį nesunku – ant dantų paviršiaus matomos patamsėjusios dėmelės, dantys jautresni saldesniam ir šaltam maistui bei gėrimams. Kodėl svarbu neignoruoti šios problemos?

Kas yra ėduonis?

Dantų ėduonis yra irimas (taip pat ir dantų liga), kurį sukelia ir skatina bakterijų išskiriamos rūgštys, sąveikaudamos su ant dantų paviršiaus užsilikusiais maisto likučiais, ypač cukrumi. Atsiradus pirmiesiems ėduonies požymiams ir jam imant formuotis ant emalio paviršiaus, kurį laiką pacientas gali nejausti jokių pokyčių.

Po kurio laiko gali atsirasti pirmieji paviršinio ėduonies požymiai – skausmas valgant saldų maistą, geriant šaltus gėrimus, perdėtas jautrumas ir vizualiai matomos tamsios dėmelės ant dantų. Šie požymiai yra ženklas, kad metas kreiptis į odontologą.

Kas nutinka negydant?

Jei ėduonies progresavimo procesas nestabdomas, pažeisti (patamsėję) danties audiniai minkštėja, kol pasiekia gilesnius danties audinius. Tuomet pacientas gali jausti skausmą vartojant kontrastingą šaltą ir karštą maistą bei gėrimus, kramtant kietesnius produktus.

Kai pažeidimas pasiekia danties nervą, atsiranda savaiminis, per visą žandikaulį plintantis, nepraeinantis skausmas. Jis dažnai aplanko vėlai vakare arba naktį, taip pat gali pereiti į ausį, galvą. Šis skausmas signalizuoja apie prasidėjusį dantų šaknų kanalų nervo uždegimą, kurį reikia nedelsiant gydyti. Delsiant išskirtiniais atvejais rizikuojama netgi prarasti pažeistą dantį.

Kaip gydyti?

Pajutus dantų skausmą, rekomenduojame nedelsti ir kreiptis į „Antakalnio stomatologijos centrą“. Pradėjus gydymą – dantų plombavimą nebeleidžiama mikroorganizmams patekti į gilesnius dantų audinius ir uždegimui toliau plisti. Be to, sustabdomas skausmas, pašalinamos tamsios dėmelės.

Po vizito pas odontologą ir atlikto gydymo dantis reikia kruopščiai prižiūrėti – nuosekliai valyti kelis kartus per dieną su dantų pasta, turinčia leistiną fluoro kiekį, naudoti dantų siūlą, skalavimo skystį ir bent kelis kartus per metus apsilankyti apžiūrai bei atlikti profesionalią burnos higieną.

Jei pajautėte bent vieną iš ėduonies simptomų, atvykite į „Antakalnio stomatologijos centrą“ ir mes pasirūpinsime Jūsų dantų sveikata!


Registracija internetu Kontaktai

Registracija gali tapti paprastesnė!

Susisiekite su mumis ir suderinsime Jums patogų susitikimo laiką.
Registruotis
+370 699 64103 , +370 655 07150
info@stomatologijoscentras.lt