Naujienos

Terapinis dantų gydymas. Kodėl jis reikalingas?

2022 04 15

Gražūs dantys ir sveika burnos ertmė – kiekvieno žmogaus siekiamybė. Visgi asmeninio indėlio ne visada pakanka šiam tikslui pasiekti. Terapinis dantų gydymas padeda ilgiau išsaugoti dailią šypseną ir išvengti chirurginių intervencijų.

Terapinis dantų gydymas – tai profilaktinių priemonių taikymas, siekiant išvengti ėduonies bei jau pažeistų dantų gydymas, siekiant juos apsaugoti nuo rimtesnių pažeidimų.

Dantų ėduonis (kariesas) – dažniausia priežastis, dėl kurios pacientai kreipiasi į odontologijos specialistus. Pasak statistikos, nuo šios ligos kenčia daugiau nei 90 procentų pasaulio gyventojų. Dantų paviršiuje kasdien besikaupiančiose apnašose esama mikroorganizmų, gaminančių rūgštis, kurios demineralizuoja (suminkština) ir pažeidžia dantų emalį. Ilgainiui dantyse atsiranda kariozinės ertmės.

Iš pradžių ėduonis nepasireiškia jokiais simptomais ir gali būti diagnozuotas tik profilaktinio patikrinimo arba profesionalios burnos higienos procedūros metu. Pacientai ėduonį pastebi tik tada, kai kariozinis procesas jau yra pasiekęs gilesnius danties sluoksnius. Negydomas ėduonis ilgainiui sukelia įvairias komplikacijas: gali išsivystyti pulpitas, periodontitas ir kitos burnos ertmės ligos, reikalaujančios ilgo bei kompleksinio gydymo. Todėl, susidarius kariozinėms ertmėms, būtina jas nedelsiant plombuoti, nes negydomos jos didėja ir infekcija gali patekti į danties šaknų kanalų sistemą. Plombavimo procedūros tikslas – pašalinti bakterijų paveiktą danties dalį ir užsandarinti pažeistą vietą specialia medžiaga, siekiant išvengti tolesnio danties irimo proceso. Procedūros metu pašalinami ėduonies pažeisti audiniai, atkuriamas danties vientisumas ir funkcija, sugrąžinamas estetinis vaizdas. Dantų plombavimui įprastai naudojamos pažangios kompozicinės plombos, kurių atspalvių pasirinkimo bei derinimo galimybės leidžia atkurti itin natūralų vaizdą. Be to, jos itin estetiškos, tvirtos ir kietos.

Siekiant užkirsti kelią dantų ligoms, klinikos „Antakalnio stomatologijos centras“ gydytojai rekomenduoja nepamiršti profilaktikos priemonių. Net jei ir nejaučiate jokių simptomų, kasmet apsilankykite profilaktiniam patikrinimui pas gydytoją odontologą, kuris laiku pastebės dantų ir burnos ertmės ligų požymius ir paskirs reikiamą gydymą. Nedelsiant kreiptis į specialistą reikėtų pastebėjus kraujavimą iš burnos ertmės, paraudus dantenoms, atsiradus dantų skausmui ir jautrumui.

Atsakingai besirūpinantys savo burnos sveikata pacientai du kartus per metus turėtų atlikti profesionalią burnos higieną, kad pašalinti susikaupusias apnašas ir sumažinti ėduonies išsivystymo riziką. Taip pat būtina kasdien puoselėti gerus burnos higienos įpročius – dantis valyti du kartus per dieną, naudojant minkštą šepetėlį, taip pat nepamiršti naudoti tarpdančių siūlo sunkiai prieinamoms vietoms pasiekti.

Jūsų burnos sveikata – klinikos „Antakalnio stomatologijos centras“ prioritetas. Daugiau nei dešimtmetį gyvuojančios odontologijos specialistų komandos tikslas – kuo anksčiau diagnozuoti dantų ligas, kurios negydomos gali sukelti komplikacijas ir reikalauti papildomų investicijų. Patikėkite savo burnos sveikatos priežiūrą patyrusiems specialistams – juk gražūs ir sveiki dantys nepaprastai svarbi puikios savijautos bei kokybiško gyvenimo dalis.


Registracija internetu Kontaktai

Registracija gali tapti paprastesnė!

Susisiekite su mumis ir suderinsime Jums patogų susitikimo laiką.
Registruotis
+370 699 64103 , +370 655 07150
info@stomatologijoscentras.lt