"...Šis konkursas suteikė daugiau pasitikėjimo savimi ir dar didesnį norą kurti plačias šypsenas...."

Antakalnio stomatologijos centro estetinių restauracijų specialistė gydytoja odontologė Jolita Ruginienė II vietos laimėtoja estetinio plombavimo konkurse "Estetiko" 2016 m.

Papasakokite, kas paskatino dalyvauti šiame konkurse?

Baigusi odontologijos studijas, pradėjau specializuotis ir domėtis  estetine odontologija, tad daugelio metų darbas, žinios ir patirtis paskatino išbandyti savo jėgas tarp stipriausių Lietuvos odontologų.

Kaip vyksta tokie konkursai?

Konkursas „ESTETIKO“ subūrė geriausius šalies odontologus. Tai labai svarbus renginys tiek gydytojams odontologams, kur jie galėjo išbandyti savo jėgas ir tobulėti, tiek pacientams, ieškantiems geriausių šios srities specialistų. 

Konkursą sudarė du etapai. Pirmojo etapo metu gydytojai odontologai siuntė savo atliktų darbų nuotraukas, buvo išrinkti septyni finalininkai. Finalas vyko odontologijos klinikoje „Neodenta“, kur net 9 valandas komisijos nariai gyvai stebėjo atliekamas restauracijas.

Renkant tris geriausius, buvo nustatyti griežti vertinimo kriterijai. Buvo vertinamas bendras vaizdas – dantų dydžiai, proporcija, simetriškumas, dantų spalva – suderinamumas su gretutinių dantų spalva, skaidrumas, danties reljefo išraiškingumas, blizgesys, natūralumas. Taip pat buvo atsižvelgta į kiekvieno gydytojo darbo braižą, asmeninį talentą, mokėjimą dirbti su asistentu keturių rankų metodu, veiksmų koordinaciją.

Kokią įgavote naują patirtį sudalyvaudama “Estetiko” konkurse?

“Estetiko” konkursas tai kolkas vienintelė galimybė gydytojui odontologui Lietuvoje oficialiai, remiantis ekspertų vertinimais, parodyti savo profesionalumą, kruopštumą, meninius sugebėjimus sukuriant tikrovišką ir nepriekaištingą šypseną. Šis konkursas suteikė daugiau pasitikėjimo savimi ir dar didesnį norą kurti plačias šypsenas.

Kas patraukė jus specializuotis estetinio plombavimo srityje?

Nuo vaikystės svajojau tapti gydytoja ir dirbti darbą, kuriame reikia ne tik kruopštumo ir tikslumo, bet ir kūrybingumo. Todėl pasirinkau odontologijos studijas ir dėl to nesigailėjau nei vieną minutę.

Noras savo pacientams  sukurti  išskirtinę šypseną, pabrėžiančią kiekvieno žmogaus individualumą, leidžiančią plačiai šypsotis, džiaugtis gyvenimu bei pasitikėti savimi, skatina mane gilinti žinias ir įgūdžius estetinės odontologijos srityje, nuolat tobulintis pas garsiausius pasaulio specialistus.

Kaip vyksta estetinio plombavimo procedūra? 

Estetinis plombavimas – ypatingo gydytojo odontologo profesionalumo ir juvelyrinio kruopštumo reikalaujantis darbas. Pažeisti danties audiniai turi būti sluoksniuojami ir atkuriami preciziškai tiksliai. Nepažeidžiant sveikų danties audinių, restauracijos metu siekiama ypač tiksliai atkurti pažeistus danties audinius, kad dantys būtų gyvybingi, proporcingi, skaidrūs, blizgėtų ir puikiai funkcionuotų.

Kokiais atvejais estetinis plombavimas gali būti atliekamas?

Estetinis plombavimas – bene dažniausiai taikomas dantų restauracijos būdas: tokiu būdu galima atkurti pažeistus ėduonies, nuskilusius ar nudilusius dantis, pakoreguoti jų formą, spalvą ar panaikinti matomus tarpus.

Ar estetiškai plombuotus dantis reikia specialiai prižiūrėti?

Taip. Dėl gausaus dažančių maisto produktų vartojimo estetinės plombos gali kaupti pigmentinį apnašą. Siekdami sumažinti pigmentinio apnašo kaupimąsi, saikingai vartokite dažančius maisto produktus (kaip kava, arbata, sojos padažas, kario prieskoniu pagardintas maistas, mėlynės, raudonas vynas ir pan.). Atkreipiame dėmesį, kad dėl rūkymo restauracijos taip pat gali įgauti pilkšvą pigmentinį apnašą.

Patartina naudoti:

Dantų šepetuką - vidinio medium ar minkšto soft kietumo. Elektriniai šepetėliai Jums padės masažuoti dantenas. Naudokite vertikalius sukamuosius (venkite horizontalių) valymo judesius.

Tarpdančių siūlą – patartina vaškuotą ir naudoti kasdien.

Skalavimo skystį – mažina mikroorganizmų kiekį, gerina burnos ertmės kvapą. Patartina be alkoholio, kad apsaugotume nuo restauracinių medžiagų ir gleivinės dehidratacijos (vandens netekimo). Be to, alkoholis gali minkštinti estetines plombas ir skatinti jų mikropralaidumą.

Natrio fluoridą – atkreipkite dėmesį, kad dantų pastos ir burnos skalavimo skyščio sudėtyje būtų natrio fluoridas, o ne alavo fluoridas (ang. ‘’Stannous fluoride’’) arba parūgštintas fosfato fluoridas (ang. ‘’Acidulated phosphate fluoride’’) 

Dantų pastą – mažo abrazyvumo dantų pstą (BlanX, R.O.C.S. ir kt. ) Šias dantų pastas galite įsigyti vaistinėse.

! Nenaudokite:

! balinančių dantų pastų – jų sudėtyje yra rūgščių: Natrio rūgštusis karbonadas, citrinų rūgštis – tai subraižo estetinių plombų paviršių (pvz.: ,,Colgate, baking soda”, ,,Blend-a-med, soda bicarbonate”, ,,Aquafresh, bicarbonate of soda” );

! pastų su chlorheksidinu (pvz.: ,,Lacalut sensitive”) – sudaro tamsų apnašą;

! pastų su soda (natrio bikarbonatu) ir žolelėmis (pvz.: ,,Paradontax original”) – braižo plombų paviršių, todėl estetinės plombos praranda blizgesį, gali kaupti pigmentinį apnašą;

Jei gydytojo nuožiūra Jums buvo skirtos apsauginės kapos ant dantų (pvz.: dėl bruksizmo – nesąmoningo dantų griežimo naktį) estetinių restauracijų apsaugai, būtina kapą užsidėti kiekvieną naktį.
Venkite kąsti kietus maisto produktus ir medžiagas (vaisių kauliukus, kaulus, keptą duoną, butelių kamščius ir pan.). Tai suteikia papildomą krūvį ir dantys gali nuskilti, jeigu dantys jautrūs - dantų jautrumui sumažinti naudoti specialų dantų kremą.
Padidėjus dantų jautrumui, pastebėjus jų spalvos pakitimus, įskilus ar nuskilus plomboms, atsiradus skausmui ir pan. neatidėliotinai kreipkitės į kliniką.

Kaip reaguoja pacientai, išvydę save po procedūros? Ir ką jums tai reiškia?

Dažniausiai tai būna džiaugsmo ašaros, jie teigia, kad išsipildo viena iš gyvenimo svajonių – galėjimas plačiai ir nevaržomai šypsotis. Pacientai slėpę savo šypsenas, kompleksavę, po procedūros tiesiog akyse pražysta, atgauna pasitikėjimą savimi ir nenustoja šypsotis. O man tai yra didžiausia dovana ir pasitenkinimas. Su kiekvienu pacientu ir dovanota šypsena, aš savo darbą dar labiau myliu.

Jūsų žodis skaitytojams

Rūpinkitės savimi ir savo šypsena. Manau, kad šypsena – galingas ginklas, kuris keičia gyvenimus.Registracija gali tapti paprastesnė!

Susisiekite su mumis ir suderinsime Jums patogų susitikimo laiką.